Najnowsze wpisy

22.04.2015

Portal Biocentrum wzbogacił się o nową bazę danych – Tools4miRs. jest to baza publikacji dotyczących narzędzi umożliwiających szerokopojętą analizę cząsteczek miRNA. Więcej na jego temat w zakładce  http://bco.ibb.waw.pl/bio-info/tools4mirs,634/

Tools4miRs

Tools4miRs to baza publikacji dotyczących narzędzi umożliwiających szerokopojętą analizę cząsteczek miRNA. Obecnie zebrane publikacje opisują algorytmy/metody do przewidywania prekursorów miRNA, przewidywania targetów miRNA, przewidywania nowych miRNA, analizy danych otrzymanych z sekwencjonowania małych RNA oraz różnorodne bazy danych. W przyszłości znajdzie się tutaj również serwis skupiający wszystkie te narzędzia.” http://bco.ibb.waw.pl/wp-content/plugins/zotpress/ nature 2440986 [1]M. Zorc, D. Jevsinek Skok, I. Godnic, G. A. czytaj dalej »

23.03.2015

Pojawił się nowy serwis na portalu – DEDAL (DEscriptor Defined ALignment). Serwis służy do obliczania uliniowień strukturalnych dla podanej pary struktur białek bez traktowania ich jako obiekty sztywne. Więcej na jego temat w dziale BIO-INFO.

DEDAL

DEDAL (DEscriptor Defined ALignment) służy do obliczania uliniowień strukturalnych dla podanej pary struktur białek bez traktowania ich jako obiekty sztywne. Uliniowienie obliczane jest na podstawie lokalnych podobieństw, z których następnie składane jest globalne uliniowienie. Dzięki definicji lokalnego deskryptora, który obejmuje przestrzenne (nie sekwencyjne) otoczenie wybranej reszty aminokwasowej, możliwe jest odstąpienie od wymuszania jednakowego nanizania podobnych fragmentów na sekwencje uliniawianych białek. czytaj dalej »

02.03.2015

Baza publikacji Konsorcium Biocentrum jest już dostępna w dziale Edukacja. dbBCO zawiera tytuły, abstrakty, listy autorów oraz pozwala użytkownikom przeczytać tekst źródłowy publikacji (tam gdzie licencje wydawców na to pozwalają). Baza przeznaczona jest dla środowiska naukowego oraz edukatorów korzystających z narzędzi zgromadzonych w portalu.

20.02.2015

Na portalu pojawiły nowe serwisy Konsorcium Biocentrum Ochota, w działach BioInfo,  BioMed oraz Edukacja. Serwisy związane są z modelowaniem  białaczki (dbBIAL, metaBIAL, dbnBIAL ) oraz  ClustSense – serwis do symulowania i analizy modeli (onkogennych) szlaków  sygnałowych

 

10.01.2015

Miło nam oznajmić że serwisy zbudowane w ramach Konsorcium Biocentrum Ochota zostały już zgromadzone we wspólnym portalu. Portal jest jeszcze w fazie bata ale większość najważniejszej elementów już funkcjonuje!

 

dbnBIAL

dbnBIAL – aplikacja implementująca dynamiczną sieć bayesowską, opisującą progresję przewlekłej białaczki limfocytowe B-komórkowej, umożliwiająca przewidywanie, jak zmienia się stan zdrowia pacjenta na przestrzeni 25 lat od rozpoznania choroby z uwzględnieniem dostępnej wiedzy na temat danego pacjenta. Opis & Grafika: Opracowana aplikacja dbnBIAL implementuje dynamiczną sieć bayesowską, pozwalającą na przewidywanie zmian w czasie stanu zdrowia pacjentów chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową czytaj dalej »

dbBCO – Baza publikacji konsorcium

Baza publikacji konsorcium Biocentrum Ochota. Baza skupia wszystkie publikacje naukowe w których wykorzystana była infrastruktura informatyczna zbudowana w ramach konsorcium. Publikacje posiadają odpowiednie odnośniki, style oraz możliwość załadowania pełnej wersji tekstu tam gdzie licencja wydawcy na to pozwala. http://bco.ibb.waw.pl/wp-content/plugins/zotpress/ nature 338254 1.Kaczanowski, S., Siedlecki, P. & Zielenkiewicz, P. The High Throughput Sequence Annotation Service (HT-SAS) – the shortcut from sequence czytaj dalej »

Zasoby informacyjne dotyczące medycyny molekularnej

Serwis zawiera materiały informacyjne i dydaktyczne dotyczące tematyki medycyny molekularnej. Serwis jest zbiorem opracowanych haseł i tematów w formacie WikiMedia.
Strona serwisu: http://bioinfo.imdik.pan.pl/wiki