Aktualności

22.04.2015

Portal Biocentrum wzbogacił się o nową bazę danych – Tools4miRs. jest to baza publikacji dotyczących narzędzi umożliwiających szerokopojętą analizę cząsteczek miRNA. Więcej na jego temat w zakładce  http://bco.ibb.waw.pl/bio-info/tools4mirs,634/ czytaj dalej »

23.03.2015

Pojawił się nowy serwis na portalu – DEDAL (DEscriptor Defined ALignment). Serwis służy do obliczania uliniowień strukturalnych dla podanej pary struktur białek bez traktowania ich jako obiekty sztywne. Więcej na jego temat w dziale BIO-INFO. czytaj dalej »

02.03.2015

Baza publikacji Konsorcium Biocentrum jest już dostępna w dziale Edukacja. dbBCO zawiera tytuły, abstrakty, listy autorów oraz pozwala użytkownikom przeczytać tekst źródłowy publikacji (tam gdzie licencje wydawców na to pozwalają). Baza przeznaczona jest dla środowiska naukowego oraz edukatorów korzystających z narzędzi zgromadzonych w portalu. czytaj dalej »

20.02.2015

Na portalu pojawiły nowe serwisy Konsorcium Biocentrum Ochota, w działach BioInfo,  BioMed oraz Edukacja. Serwisy związane są z modelowaniem  białaczki (dbBIAL, metaBIAL, dbnBIAL ) oraz  ClustSense – serwis do symulowania i analizy modeli (onkogennych) szlaków  sygnałowych   czytaj dalej »

10.01.2015

Miło nam oznajmić że serwisy zbudowane w ramach Konsorcium Biocentrum Ochota zostały już zgromadzone we wspólnym portalu. Portal jest jeszcze w fazie bata ale większość najważniejszej elementów już funkcjonuje!   czytaj dalej »